Webmaster, kodér
Liberec, Jablonec romanaproskova1@gmail.com

Webmaster, kodér

 

Miluji výzvy. Ještě nedávno byla takovou výzvou čtyřiadvacítka na kole nebo vystoupání s pivním sudem na zádech tzv. pod lany na Ještěd, v současné době mám chuť se, na stará kolena, učit. Počítače jsou navíc mou velkou vášní… A pak mě taky štvalo, když jsem se dostávala do situací, kdy mi bylo řečeno: „Pokud chceš na tomto webu něco zásadního změnit, pak to nepůjde jen tak v rámci redakčního systému, v rámci běžné správy, ale musíš umět kódovat.“ Hm, to neměli říkat!

 

A tak v roce 2019 na začátku léta přišel na řadu třítýdenní seminař v Praze ( doporučuji www.primakurzy.cz ) a stal se ze mě certifikovaný webmaster, kodér. Učím se za pochodu, kurz byl jen základ, ale ten svět HTML, PHP, CSS, WORDPRESS je tak fascinující… V létě 2020 jsem proto nastupila ještě na doplňkový kurz JAVA SCRIPT, abych se zdokonalila. Lidi se podobných věcí dost bojí, z čehož „ajťáci“ přirozeně těží, ale když to dávám já, pak je to zvládnutelné, fakt! Byť jsem si na záčátku říkala, že radši SAKRA zůstanu u šablon, které trh nabízí… Jenže to je pak všechno stejné. Ráda se odlišuji, každý je jedinečný!

 

Zatím jsem vytvořila asi desatery webovky, např. Čmelák (ty byly úplně první). A kdyby vás to náhodou zajímalo… Psáno pro #primakurzy : „Moje cesta ke kódům“. Co mě ke kódům (html, php, js, css) přivedlo? Právě mě? Člověka, který se vždy děsil exaktních věd? Z matematiky jsem jeden čas dokonce propadala… Taková “ostuda”… Celý článek zde.

 

Střípky ze samotných seminářů v Praze. Nechybí ani lektor Tonda. To bylo vždy radosti, přičemž kurzy jsou jen začátek, realita je boj 🙂